koronavírus, babatervezés

Koronavírus és a babatervezés – tippek, hogy megelőzhesd a bajt

Tippek és ötletek, hogy a lehető legnagyobb biztonságban és nyugalomban készülhess a gyermekvállalásra a jelenlegi helyzetben.

Az egész világon tombol a koronavírus járvány, mely egy légúti, illetve légzőszervi megbetegedés. A legveszélyeztetettebbek közé egyértelműen az idősebb korosztály tartozik, valamint a krónikus betegségben szenvedők, azonban bizonytalan időszak lehet ez azok számára is, akik épp babát várnak vagy a családalapítást tervezik. 

Egy viszonylag új vírusról van szó, így arról sajnos még kevés információ van, hogy milyen hatása lehet a várandósságra és a magzatra, ezért kiemelten fontos az óvatosság és odafigyelés, hogy elkerüld a bajt.

Az alábbi cikkben összeszedtük a legfontosabb tippeket a járvány idejére, hogy a legnagyobb biztonságban és boldogságban várd a kis jövevényt!

A legalapvetőbb óvintézkedések

Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a legtöbb, amit annak érdekében tehetsz, hogy megvédd magad, az az, ha kerülöd a tömeget és csak indokolt esetben hagyod el az otthonodat! Fontos, hogy minél kevesebb emberrel találkozz, ezzel is csökkentve a megfertőződés esélyét. Ha mégis el kell hagynod az otthonod akár bevásárlás, munkavégzés vagy orvosi konzultáció céljából, próbáld kerülni a felesleges érintkezéseket, használj kézfertőtlenítőt, hazaérve pedig az első mindig egy alapos kézmosás legyen!

Rendszeres fertőtlenítés – de csak mértékkel!

Fontos, hogy a boltban vásárolt termékeket alaposan törölgesd át, mielőtt elpakolod őket, valamint az, hogy rendszeresen fertőtlenítsd azokat a tárgyakat, melyekkel gyakran érintkezel a lakásban: ilyenek például a csapok, kilincsek és villanykapcsolók. De milyen fertőtlenítőt válassz? A leendő anyáknak és a kismamáknak fokozottan kell ügyelni arra, hogy milyen tisztítószereket használnak!
Érdemes óvatosabban bánni az erősebb vegyszerekkel, mert bár hatékonyabbak, túlzott használat esetén a bennük található kemikáliák károsak lehetnek a magzatra, valamint az anyuka szervezetére is. Mindenképp olyan készítményeket válassz, melyeken fel van tüntetve, hogy baktérium és vírusölő, viszont kerüld a porlasztófejjel ellátott termékeket, ugyanis a belőlük fújt permetet könnyen belélegezheted. Az is fontos, hogy a fertőtlenítést és takarítást gumikesztyűben végezd, ezzel is minimalizálva a vegyszerekkel való érintkezést. Ha már van gyerkőc a családban, akkor az ő játékait is gyakrabban törölgesd át majd öblítsd le!

Gyakori szellőztetés

A koronavírus légúti betegség, a vírus pedig zárt terekben gyorsan terjed, ezért fontos, hogy az ilyen zárt helyeken, például az otthonunkban, irodánkban, vagy akár az autóban is gyakran szellőztessünk. A jó idő beköszöntével ezt a tanácsot könnyű is betartani, de mi a helyzet a szabadidős programokkal? Ha van rá lehetőség egy kisebb séta a kertben vagy egy eldugott, kevesek által látogatott parkban még ajánlott is. Fontos, hogy ilyen esetben is betartsd a már fent leírt legalapvetőbb óvintézkedéseket és kerüld a zsúfolt utcákat vagy kiránduló pontokat!

Vitaminpótlás

A terhesség ideje alatt, valamint már a babatervezés során is fontos a megfelelő vitaminbevitel, melynek ebben a kritikus időszakban még nagyobb jelentősége van. A folátnak kiemelt szerepe van a vérképzésben, valamint a sejtosztódásban, segítségével számos magzati fejlődési rendellenesség megelőzhető. (1) A D-vitamin segít a csontképződésben és a fogak épségének megőrzésében valamint fontos a B6 és B12 vitaminok pótlása is, melyek a vérképzést és az idegrendszer megfelelő működését támogatják, a szelén pedig elengedhetetlen a sejtek növekedéséhez és az immunrendszer normál működéséhez.

Készítsd fel szervezeted a várandósságra már a babatervezés időszakában a Reprox Babatervezés étrend-kiegészítő kapszulájával!

Legfrissebb cikkeink

Írj nekünk

Amennyiben kérdésed van a termékeinkkel, rendeléseddel kapcsolatban, írj nekünk és mi hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot!

Étrend-kiegészítők bérgyártásával kapcsolatos érdeklődés esetén is kérjük töltsd ki a kapcsolati űrlapot.

Köszönjük, hogy írtál nekünk!
Hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot!
Valami hiba történt az űrlap elküldése közben, kérjük próbáld újra!
(1) Czeizel E. és mtsai Orvosi Hetilap 2001, 142 (23), 1227–1229